Činnost oddílu Judo Davle-Štěchovice v roce 2023

Náš malý závodní oddíl se od počátku roku do poloviny měsíce listopadu zúčastnil celkem 31 různých závodů od tzv. pouťáků, které slouží jako rozcvička pro naše závodníky v rámci Sčk a blízkého okolí v rámci sousedních krajů, až po závody pohárové-republikové. Na těchto závodech získali naši závodníci celkem 6 prvních míst, 22 druhých míst a 18 třetích míst.
Mistrem-přeborníkem Sčk se dne 20. 5. 2023 v Berouně stal David Pampel (jedná se pro oddíl již o 45. titul mistra-přebornika Sčk za 19 let jeho působení v Davli). Na stejném závodě získali závodníci oddílu ještě jedno 2. místo a 3 místa třetí.
Účast na MČR v Judo v Ostravě si na základě dosažených výsledků mimo Davida Pampela vyprali v kategorii starších žáků ještě bratři Michal a Dominik Drahozalové.
Závodníci oddílu se MČR v Judo, které se konalo dne 4.11.2023 v Ostravě zúčastnili již podeváté za sebou.
A jak naši závodníci celkově dopadli?
Bratří Drahozalové se proprali do druhého kola, kde skončili. David Pampel ve své váhové kategorii -30 kg si na letošním MČR v Ostravě zaslouženě vypral 3. místo. Od roku 2018 to bylo po pěti letech další medailové umístění našeho závodníka na MČR v judo, kterého se naši závodníci zúčastnili.

Ostrava 2023

V letošním sportovním roce 2023 naši tři závodníci postoupili na MČR v Ostravě, kterého se oddíl zúčastníl již po deváté za sebou. A jak to 4. listopadu 2023 na MČR v Judo v Ostravě nakonec dopadlo: Bratři Drahozalové se dostali do druhého kola a na vypranější a šikovnější soupeře dál už nestačili. To David Pampel měl větší štěstí a ve své váhové kategorii do – 30 kg obsadil třetí místo a po dlouhé přestávce pěti let, kdy pro oddíl na republice v roce 2018 získala třetí místo Klára Matoušková, je to po Míše Novotné, Martinu Dufkovi a Kláře další republikový úspěch našeho malého závodního oddílu a to si ještě účast na MČR v Judo pro příští rok ve starším dorostu zajistil starší bratr Davida,Radek Pampel, ktarý náš oddíl bude už reprezentovat jen vzdáleně z pražského USK kam v září přestoupil vzhledem ke svému studiu na SŠ v Praze.

A jak celkově dopadl letošní již devatenáctý sportovní judo rok pro náš oddíl? Celkem 87 našich závodníků se zúčastnilo do poloviny měsíce listopadu celkem 33 závodů, na kterých si vyprali 6 prvních míst, 22 druhých míst a 18 třetích míst. Na krajském přeboru Sčk, které se konalo 20. května 2023 v Berouně získali závodníci oddílu jedno 1. místo / David Pampel / jedno 2. místo a 3 místa třetí a na MČR v Judo v Ostravě účast tří závodníků oddílu a z toho jedno 3. místo. A to vše v předvečer 20 let vzniku a působení oddílu Juda v Davli / s judem v Davli se začalo v roce 2004 /.

Mistrovství-přebor Sčk v Judo – Broun 21.5.2023

V sobotu 20. 5. a v neděli 21. 5. 2023 se ve městě Berouně uskutečnilo Mistrovství-přebor Sčk v Judo.
Náš oddíl zastupovalo devět závodníků. V tlačenici 324 závodníků z 21 oddílů Sčk si vypral David Pampel 1. místo a stal se pro letošní rok Mistrem-přeborníkem Sčk v Judo a získal pro oddíl již 44. titul od jeho vzniku a působení 19 let v městečku Davli. 2. místo si vyprala Anička Richterová a 3. místa si vyprali Albert Kořínek, Viktorka Ausobská a Michal Drahozal.
Děkujeme všem závodníkům za umístění a vzornou reprezentaci oddílu. Děkujeme také vedení městečka Davle a všem našim sponzorům za trvalou podporu našeho malého závodního oddílu, bez které by v dnešní složité ekonomické době neměl náš oddíl proti daleko větším a ekonomicky silnějším oddílům žádnou šanci.
Vedení oddílu Judo Davle-Štěchovice