O nás

Oddíl Judo Davle vznikl v říjnu roku 2004 jako pobočka pražského oddílu judo Bulldogs Praha 4, cílem bylo využití staré tatami, které  na Bulldogsu vyměnili za nové. Zápasiště pocházelo z Vršovic a natáčel se na něm film Jáchyme hoď ho do Stroje. Po dohodě s ředitelkou ZŠ Davle Mgr. Liškovou bylo zápasiště umístěno ve staré  tělocvičně ZŠ Davle.  Na tomto zápasišti, které se skládalo z pryžových sešitých desek 1x1m a překrývalo se plachtou se první  zájemci z řad žáků zdejší školy učili základním krůčkům judo a v průběhu let vznikl oddíl, který se začal zúčastňovat i pravidelných různých mezioddílových závodů. Dne 1.1.2010 se oddíl po dohodě osamostatnil a požádal Český svaz Judo o registraci, která mu byla udělena.

Dne 13.1.2010 byl oddíl JUDO Club TJ Slavoj Davle rozhodnutím výkonného výboru Čsj přijat za člena Českého svazu judo. Od roku 2014 začal samostaně působit pod novým názvem JUDO DAVLE-ŠTĚCHOVICE. Za 20 let trvání a působení v Davli a ve Štěchovicích prošlo přes jeho zápasiště přes 2000 členů. V roce 2015-2016 bylo díky vedení městyse Davle rozhodnuto o uvolnění prostor v nové tělocvičně ZŠ-Davle - skvoš, kde bylo oddílu umožněno po úpravách položit na trvalo zápasiště s využitím pouze pro potřeby Juda.

V průběhu  působení v Davli získali závodníci oddílu celkem 45 titulů-mistrů přeborniků Sčk a posledních 9 let se pravidelně zúčastňují MČR v Judo, na kterých získali celkem 7 medailí. Z toho nejúspěšnější závodnice oddílu - nyní trenérka Michaela Novotná získala jedno 1. místo, 3 druhá místa. Další členové oddílu Martin Dufek-nyní trenér získal 3. místo, Klára Matoušková 3. místo a naposledy v loňském roce 2023 David Pampel také třetí místo. Je také třeba podotknot, že bývalí úspěšní závodníci oddílu, kteří přešli do větších oddílů v Praze  se zde také úspěšně prosadili a získali vrcholová umístění v rámci mistrovství ČR, jednalo se o Ondřeje Kuncla, Jakuba Pospíšila a Vojtu Klimeše.

V letošním roce slaví oddíl 20 let svého působení v městečku Davle, věřím, že se závodníkům oddílu podaří i po desáté za sebou se letošního MČR v Judo zúčastnit. Přátelé a podporovatelé davelského juda držte nám, prosím i v letošním jubilejním roce všechny své palce, aby se nám i po desáté za sebou podařilo probojovat  mezi daleko větší a ekonomicky silnější oddíly a důstojně tak oslavit naše jubilejní výroči úspěšného působení v městečku Davli.