Výsledky závodů na Zbraslavi

05.01.2013 22:53

V sobotu 15.prosince se 5 našich závodníků zúčastnilo opětovně prestižního vánočního pohárového závodu v judo na Zbraslavi. V opravdové tlačenici 180 závodníků z 19 oddílů z Prahy a okolních krajů z celé České republiky získali naši závodníci celkem 3 zlaté medaile, jednu stříbrnou  obsadili celkově 8 místo.

V prvním závodě získal první zlatou medaili Martin Dufek, ve druhém závodě mohl úspěch rozšířit Matyáš Menczinger o bronz, když ještě 5 vteřin před koncem nad svým soupeřem vedl. Bohužel nepodařilo se. A tak ve třetím závodě rozšířil naše medailové skóre o další zlato Ondřej Kuncl, ve čtvrtém závodě nastoupila proti svým soupeřkám po dvouleté přestávce Danča Kotrčová, získala stříbrnou medaili. A v posledním závodě nastoupil Tomáš Novotný, který měl ve své váze jen jednoho protivníka, ale o tři stupně s vyšším páskem. Přesto s tímto soupeřem svedl vyrovnaný zápas, kdy prvně vyhrál soupeř, podruhé Tomáš a teprve ve třetím nastavovaném zápase, který již rozhodoval hlavní rozhodčí celého turnaje získal jeden bod Tomáš a také pro oddíl 3.zlatou medaili. A tak náši závodníci se 3.zlatými medailemi a jednou stříbrnou medailí  dokončili úspěšně  letošní sportovní rok.