Výsledky závodu 19.10. Neratovice

03.11.2013 21:59

V sobotu dne 19.10.2013 se 11. našich závodníků zúčastnilo prestižního závodu v Judo v Neratovicích.

Závodu se zúčastnilo 153 závodníků z 19 oddílů z českých krajů a Prahy. Naši závodníci předvedli neskutečný výkon a získali 8.prvních míst, 1.druhé místo a 2.třetí místa. Naši mistři Sčk v judo, Ondřej Kuncl, Martin Dufek a Míša Novotná předvedli, že jsou mistři Sčk pro letošní rok oprávněně. Ale ani ostatní naši borci nechtěli zůstat pozadu, další 1.místo získal Matyáš Meinczingr, kterému ale vůbec nefandil rozhodčí, dále Lukáš Dvořák po bratrovražedném boji s Tomášem Novotným, kteří si to rozdali celkem 3x, když první zápas vyhrál Tomáš, druhý Lukáš a teprve třetí zápas potvrdil větší závodní zkušenost Lukáše.

Obrovským překvapením bylo další 1.místo Járy Padevěta. Jára vyhrál všechny tři své zápasy s neuvěřitelnou noblesou a lehkostí, což při jeho hmotnosti bylo nevídané a to mu ještě jeden zápas přidali mimo rozpis, kdy už Jára zaslouženě doplňoval kalorie, ale ani to ho nepřekvapilo a když byl odvolán ze šatny zpět na žíněnku, prostě  svého soupeře okamžitě po zahájení zápasu hodil na čistá záda a vrátil se zpět do šatny. Také obě děvčata,sestry Tkaczykovy ze Štěchovic, které začali do oddílu chodit po záplavě tělocvičny štěchovické školy, ostudu při svém úplně prvním závodě neudělaly, mladší Terezka neuvěřitelnou pílí a snahou i když bez potřebných technik přesvědčila rozhodčí a zvítězila 3x jedním technickým bodem a i ona získala pro oddíl 1.místo, Její starší sestra Anna se musela spokojit s 3. místem , ale i ona se snažila, ale na technicky zkušenější závodnice nestačila. Další 3.místo vybojoval Bertík Skladan u Bertíka se také jednalo o jeho první velký závod a to ještě měl smůlu, že se hned v prvním kole potkal s Míšou Novotnou mistryní Sčk. A Bertík málem Míšu překvapil a tak i jeho třetí místo a diplom byl zasloužený. Největším překvapením však byla účast a umístění také na 1.místě u Kamilky Slovákové, Kamilka teprve před měsícem přešla do závodního oddílu z B z tzv.přípravky, za měsíc udělala neuvěřitelný pokrok a za pomocí Bertíka Skladana a Míšy Novotné zvládla skoro celý žlutý pásek 5.kyu a své získané znalosti plně a nekompromisně při závodu uplatnila a to, nejen k radostí svých rodičů a brášky, ale i přítomného hl. trenéra.

Co k tomu to úspěchu dodat oddíl Judo Davle opětovně vzorně reprezentoval své městečko a svoji ZŠ.  Ing. Miloslav Málek hl.trenér a předseda oddílu Judo Davle a Judo Štěchovice