Vyhodnocení činnosti oddílu Judo Davle-Štěchovice za 1. pololetí roku 2018

06.08.2018 21:38

Od počátku letošního roku se  190 závodníků oddílu zúčastnilo celkem 15 závodů, na kterých získali celkem 50 prvních míst, 30 druhých míst a 27 třetích míst. Na Mistrovství Sčk-2018 získali závodníci oddílu celkem 5 titulů Mistrů Sčk a nejlepší závodnice oddílu Michaela Novotná získala v Jablonci nad Nisou na ČP v kategorii dorostu 3. místo a stejné 3. místo získala na ČP v Chomutově a jako první závodnice z oddílu si zajistila účast na mistrovství ČR v Judo pro rok 2018. Další závodnice oddílu Klára Matoušková si na krajských bodovaných závodech v Kamenici a v Berouně za 1. místa v kategorii mladších žákyň také zajistila letošní účast na MČR v Judo. Další reálnou šanci zúčastnit se letošního MČR v Judo v kategorii starších žákyň má Martina Šimáčková, která na závodech ČP v Chomutově získala důležitý bod za porážku své soupeřky z Německa. Další 3 závodníci v kategorii mladších žáků budou muset o svoji účast na MČR v Judo pro rok 2018 ještě zabojovat. Náš oddíl za dobu svého trvání a působení v městečku  Davli od 1. října 2004 získal již celkem 35 titulů mistrů Sčk. A na MČR v Judo  získal  jedno 1. místo, tři 2. místa a jedno 3.místo a se zajištěním zatím dvou závodnic i na letošním MČR v Judo se svými výsledky řadí mezi přední oddíly Sčk, ale i mezi velmi slušné oddíly v rámci celé ČR. Také loňské umístění závodníků oddílu na Pohárovém závodě v Lucembursku /Martin Dufek 2. místo/ a na stejném závodě v Berlíně /Weydová Anička, Pauzar Marek  2. místo a Pína Matěj a Lukáš Matěj oba 3. místa/, zařadilo náš oddíl v kategorii mladší mládeže mezi významné judo oddíly i v rámci EU.

Oddíl pečuje také o vzdělávání jak trenérů, tak i závodníků, v současné době se 8 závodníků oddílu účastní letního Judo táboru v Bedřichově, který organizuje náš spřátelený Judo oddíl z Ústí nad Labem pod vedením hlavního trenéra Zdenka Kalfuse a dělají to moc dobře !!! A jeden závodník se zúčastnil judo soustředění  mláďat  na pražském USK. Hlavní trenér se v průběhu měsíce července zůčastnil 3.denního odborného semináře pro Zkušební komisaře z celé ČR , které v Praze  ve Vršovicích pořádalo golegiům Danů ČSJu.

Oddíl Judo Davle-Štěchovice má v současné době 64 aktivních členů, kteří jsou registrováni pod ČSJu a mají vystavenou svazovou licenci. Oddíl Judo má 8 kvalifikovaných trenérů, jednoho trenéra 2. třídy a 7 trenérů 3. třídy a jednu cvičitelku judo. V pobočném oddílu Slapy, který byl založen v letošním roce je dalších 8 nových malých judistů, kteří se na závodní dráhu aktivně připravují.

Co nás ještě o prázdninách čeká, oprava a nové uložení zápasiště v pronajaté hale Městečka v Davli, naplánování závodní činnosti ve druhé polovině roku 2018 jak na území ČR, tak i v rámci EÚ příprava na doplnění oddílu o nové zájemce jak v Davli, tak i na Slapech ve druhé polovině měsíce září 2018 a hlavně připrava závodníků oddílu na MČR-v Judo ve všech věkových a váhových kategorií.

Ing. Miloslav Málek, hl. trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice a předseda Spolku Judo Davle-Štěchovice