Vánoční závody Zbraslav

17.12.2014 17:04

V sobotu 13.12. 2014 se závodníci oddílu Judo Davle Štěchovice zúčastnili svého posledního sportovního vystoupení na pohárové judo scéně na Zbraslavi. Za účasti 170 závodníků z 15 oddílů z Prahy a okolních krajů a také za účasti závodníků z Ruské federace se náš oddíl umístnil s 18 získanými body na 6. - 8. místě, stejně tak, jako v roce 2013. 

 

První místo vybojovala Lucka Bartošová a Ondřej Kuncl. Další  první místo mohla získat Doubravka Bíla, ale protože 3 závodnice měly shodný počet bodů a vítězství, rozvažovalo se a Doubravka skončila druhá, ale určitě jí hřál o u srdíčka, že svoji bývalou spoluzávodnici a kámošku ze Zbraslavi vážící o 9 kg více, hodila po zahájení po neuvěřitelných 5 sekundách na čistá záda. Další druhé místo maličkého Damiána Bartoše bylo více jak kuriozní. Damián se totiž ještě správně nesmí vzhledem k věku prát, ale přišel v kimonu a tak mu byl vypsán vážní lístek a Damiánovi se splnil životní sen. Poprvé v životě nastoupil ke svému velikému závodu a rovnou proti zástupci Ruské federace. Damián s neuvěřitelnou bojovností a dravostí svého soupeře nejen překvapil, ale také ho na zemi, na držení udolal, ale byl to boj opravdu neuvěřitelný.
 

Další druhé místo patřilo Františku Ochotnému, který měl ve své váze soupeře o hlavu většího, těžšího, staršího a s oranžovým páskem. Fanda se nedal a bojoval i když po jednom drsném zákroku soupeře měl slzičky na krajíčku, ale nevzdal to a i ve druhém zápase byl soupeři statným protivníkem. Třetí místa Tomáše Kolmana, Marka Mlčocha a Jirky Trachty byla zasloužená a odpraná, klukům chybí jen více té techniky a častější účast na závodech, jinak si i oni zaslouží pochvalu. Na bednu se tentokrát nedostal Richard Bílý a Michal Mikeš, ale nebyla to tentokráte jejich vina, že by se neprali a nesnažili se, ale i někdy trochu toho štěstí záleží na rozhodčím. Michal Mikeš prohrál s vítězem skupiny na jeden technický bod. Ale z pohledu přítomného hl. trenéra bod patřil Michalovi, Míša byl prostě lepší. Stejně jako zápas Richarda se soupeřem z Dragonsu, 2x soupeře hodil na yuko-5bodů, ale rozhodčí se asi koukal jinam na rozdíl od přítomného hl.trenéra a tak vítězství soupeře na 5 bodu, které zase viděl jen rozhodčí vyvolalo jen hořký úsměv. A na závěr 3. místo Martina Dufka. Martin jako v loni se potkal se svým judo-murou kámošem Tondou Dvořáčkem z Dragonsu a jako v loňském roce prohrál na technický bod, ale i tentokrát chybělo opravdu maličko a mohlo to být obráceně v postoji už to vypadalo, že Tonda poletí, ale ustál to a potom na zemi byl lepší. Zvrátit výsledek mohl Martin v souboji s místním Kropikem, který Tondu porazil, bohužel stejně s ním dopadl i Martin a protože Tonda i Martin na pohárech ČSJu Kropika nepotkali, máme se na co těšit. Až sem by to bylo veselé, ale bohužel při zápase Ondřeje Kuncla došlo ke zranění jeho soupeře, kterého po 15 minutách po skončení zápasu musela odvézt RZS. Věřím, že se nejednalo o nic vážného a že i on si užije hezké vánoce.
                                                                                                            

Ing. Miloslav Málek, hlavní trenér oddílu Judo Davle Štěchovice