Úspěch na pohárovém závodě v Benešově

04.05.2013 20:04

Sportovní klub policie ČR - SKP Benešov uspořádal v sobotu 4.5.2013 výroční 20. ročník závodu v judo-Memoriál Antonína Tichého. Na tento prestižní závod přijelo 250 závodníků z 25 oddílů z celé ČR. Judo Club TJ Slavoj Davle zastupovali tři naši noví mistři Sčk v judo, Ondřej KUNCL, Martin DUFEK a Míša NOVOTNÁ. Už při losování do skupin pomocí tzv. pavouka bylo jasné, že to u Ondry  ani u Martina nebude žádný med, také Míša měla ve své váhové kategorii více soupeřek nežli na předcházejícím místrovství Sčk. A Míša také jako první naše zástupkyně závody začala. A byl to boj, ve kterém Míša nikoho nenechala na pochybách, že její  nový titul mistryně Sčk v Judo byl zasloužený a Míša jako první získala pro oddíl velikou prestižní  zlatou medaili a ukázala Ondrovi a Martinovi, jak se taková medaile získává.Ve druhém zápase po Míše nastoupil Ondra, také on jako zkušený závodník a také již po druhé mistr Sčk v judo pro letošní rok, nenechal nikoho na pochybách, že i on si velikou zlatou medaili zaslouží a své soupeře postupně vyřazoval až se dostal do velkého finále, které bylo plně v jeho režii a které ukončil krásným  hodem soupeře před časovým limitem. V posledním závodě ve své váhové kategorii nastoupil Martin. Ze skupiny postoupil s odřeným uchem, kdy vyhral nad svým soupeřem jedním technickým bodem po poradě rozhodčích a tak i  Martin se dostal až do finále přes neoblíbeného pavouka.V posledním rozhodujícím zápase dostal soupeře, který také chtěl vyhrát a je nutné a spravedlivé podotknout, že se mu to málem podařilo, ještě 15. sekund před koncem zápasu vedl nad Martinem na tzv. juko-5 bodů a navíc Martin stále dělal jen jeden chvat na jednu stranu, čímž přiváděl přítomného trenéra k infartu, marně na něho křičel, aby změnil úchop a dělal chvaty opačně, teprve 15 sekund před koncem Martin poslechl a krásným bočákem hodil svého soupeře na čistá záda, byl to Ipon za 10 bodů a tak i Martin získal toužebnou prestižní velkou zlatou medaili. Co k tomuto říci na závěr. Všichni tři naši závodníci potvrdili, že jsou mistry Sčk v judo pro letošní rok zaslouženě, že v Davli judo umíme a osobně si myslím že ZŠ, do které všichni tři mistři chodí , ale i  městečko Davle  by mělo  být na tyto své reprezentanty  hrdé.