Hodnocení činnosti oddílu Judo Davle-Štěchovice za rok 2019

02.01.2020 18:47

Závodníci našeho malého závodního oddílu se v průběhu letošního sportovního roku v počtu 231

zúčastnili celkem 34 závodů, na kterých získali celkem 47 prvních míst, 52 druhých míst a 45 třetích
míst. Na letošním mistrovství Sčk získali naši závodníci celkem 5 titulů mistrů-přeborníků a za dobu
trvání oddílu (15 let) získali již celkem 41 titulů mistrů-přeborníků Sčk. Na mezinárodním závodě v Polsku
v měsíci březnu získal závodník oddílu Vojta Klimeš 3. místo a naše děvčata Klára Matoušková a
Anička Richterová společně s trenérkou Adélkou Němejcovou na mezinárodním závodě v listopadu v
Německém Gottbuzu získala 1. a 3. místo. Pět závodníků oddílu se v měsíci září zúčastnilo v Mladé
Boleslavi MČR v jednotlivcích v kategorii mladších a starších žáků. Účast mladších žáků byla po
dlouhých 3 letech, kdy oddílu dorostla další generace. Pro vysvětlení v kategorii ml. žáků na MČR
postupují na základě získaných bodů do tzv. Rankink listu z celého Sčk jenom 3 závodníci v každé
váhové kategorii. Z našeho oddílu postoupili dva závodníci - Vojta Klimeš a Marek Pauzar, v kategorii
mladších žákyň Anička Weydová a v kategorii starších žákyň Martina Šimáčková a Klára Matoušková. A
jak to dopadlo, skromně řečeno zúčastnili jsme se. Mladší žáci neunesli psychickou zátěž významného
závodu, kterým Mistrovství republiky určitě je a bohužel neprošli přes první kolo. Jediná závodnice, které
se to podařilo a která zdolala proti sobě nasazenou závodnici a do druhého kola postoupila byla Klára
Matoušková, ale ani ona na další dvě soupeřky již nestačila. Nutné je také dodat, že její soupeřky byly
starší, zkušenější a prostě lepší. V personální oblasti došlo k odchodu některých trenérů do nově
vzniklého oddílu na Slapy, kde se věnují nováčkům z okolí. Náš oddíl z těchto důvodů v letošním roce
přípravné kurzy judo nepořádal. Odešlé trenéry nahradili trenér Ladislav Potměšil - 1. dan a Lukáš
Dvořák - 2. kyu. Jedná se o bývalé žáky hl. trenéra, kteří v krátké době výpadek po odešlých trenérech
nahradili. V průběhu hodnoceného období ještě oddíl v reprezentaci výběru Sčk reprezentovala Klára
Matoušková a František Ochotný. A oddíl v hodnocení nejúspěšnějších oddílů za rok 2019 ve Sčk
obsadil již po druhé za sebou 6. místo. A na závěr alespoň jedna potěšující medailová zpráva, bývalý
náš závodník Ondřej Kuncl, který z našeho oddílu v minulosti přestoupil jako mladší žák do USK získal na
letošním MČR v Judo již jako dorostenec titul Mistra České republiky. Ondro upřímně blahopřejeme.