Druhá část Mistrovství SčK Benešov

16.04.2014 21:20

V sobotu dne 12. 4. 2014 se v Benešově uskutečnila druhá část mistrovství Sčk v Judo. Oddíl Judo Davle- Štěchovice tentokrát zastupoval závodní A tým ve složení  Kuncl Ondřej, Novotná Michaela, Dufek Martin, Padevět Jaroslav, Dvořák Lukáš a Skladan Albert. 

Prvními mistry Sčk pro rok 2014 se stala Michaela Novotná a Ondřej Kuncl. Ondřej přesvědčivým způsobem dokázal, že je po třetí mistrem Sčk v judo zaslouženě. Své soupeře naházel na záda vždy po zahájení zápasu za neuvěřitelné 2 vteřiny. Nevím, zdali se přítomnému tatínkovi Míšy Novotné podařilo tento neuvěřitelný výkon vůbec fotoaparátem zachytit. 

Ve složitém zápase obhajoval loňský titul Martin Dufek, který měl v neoblíbeném postupovém pavouku 16 soupeřů. Bohužel zaváhání v úvodním zápase asi Martina připravilo o titul, ale i 3. místo mělo tentokrát opravdu cenu zlata a Martin i Ondra si navíc za své umístění připsali potřebné body na Ranging list ČSJu. 

2. místo získal ve své váze Jára Padevět, ale mohlo to dopadnout i lépe, kdyby Jára projevil větší snahu a bojovnost. Složitou úlohu měl i Lukáš Dvořák, jako čerstvý mistr Sčk z Kolína byl přihlášen mezi dorostence. Lukáš se velice snažil, ale na mistry republiky, kteří navíc byli o dva roky starší ve svých 14 letech, tentokrát nestačil . Další složitou skupinu 8 soupeřů měl i Bertík Skladan. Pral se každý zápas opravdu urputně, ale do finále se bohužel nepodíval. Stejně jako Lukáš skončil na nepopulární bramborové medaili za 4. místo. Přesto se Bertík Skladan se svým výkonem zařadil mezi A tým a navíc získal za vyhrané zápasy body, které jsou nutné pro složení zkoušky na vyš&sc aron;í pásek. Naši závodníci i tentokrát dokázali, že v Davli judo umíme a že se právem řadíme mezi přední oddíly v Sčk, ale už  i v ČR.

                         ing. Miloslav Málek hl.trenér a předseda oddílu Judo Davle-Štěchovice